Ptarmigan on nüüdseks suletud.

Ptarmigan tegutses Tallinnas aastatel 2011-2014. Veebilehelt on leitav arhiiv nendel aastatel aset leidnud üritustest. Meie tegevus Tallinnas on lõppenud, kuid mõned liikmed jätkavad nüüd tegutsemist %{href}.

Sündmused

GgggggggggFffffffffrrrrrrrrYyyyyyyymmmmPppppzzzzZZKKas ma võin täna ööseks siia jääda?Jah
variety : performance : video : minimal : slumber
R, 04. mai 2012, 00:00:00 +0000 südaööst päikesetõusuni
osa projektist: GFYP

Ptarmigani GFYP varieteeöö. 

GFYP on seekord tasane ja rahulik. Sel reedel ei ole vaja peale baari või pidu või pikka töönädalat koju magama minna, vaid saab tulla meile Toompeale lösutama. 
Kasutame viimaseid öiseid öid, et ööelu elada (varsti on ju ainult üks lõppematu päev).

Peale südaööd hakkab nägema filme, kuulma artist-talke ning seda, mida räägitakse Euroopa eri saunades, tunda saab performanceid ja erinevad muusikud täidavad toad ja ööd unelemishelidega. Tukkumine on täiesti okei, õigupoolest on meil selleks lausa asemed valmis. Võta kaasa pidžaamad ja oma padi, võib-olla ka magamiskott mugavuseks, privaatsuseks (meil on ka mõned nirud naftapleedid kuskil kapis olemas). Soojad joogid, pehmed ampsud. 


Unes ja ilmsi programm: 

"Coming Soon", Laurence Boyce'i (UK/EST) lühifilmi screening, autor ise esitleb.

"Vertically Down: Sauna Stories". Kimbal Bumstead (UK): Maismaareis, performance-teekond kõndimisest, ootamisest, hääletamisest ja saunast. Saame osa ja ülevaate Bumsteadi kolmnurkseist Euroopavallutustest, kus kunstnik hääletab ühest euroopa servast teise ning kogub teel või saunas kohatud inimeste lugusid. "Vertically Down" on kolmnurk-teekonna kolmas külg. Esimene algas 2011. aasta juunis Ateenas ning viis ta diagonaalis läbi Euroopa Londonisse (Diagonally Backwards), teine külg on diagonaalis üles Nordkappi (Diagonally Upwards), ning meie kohtame teda teel vertikaalselt alla Makedoonia poole. Nii hääletamine kui saun on mõlemad olud, kus inimesed saavad korraks avatuks ning ausaks. Kimbal jagab meiega rännakul kogutud lugusid. Work-in-progress performance-loeng. 

"Counting Sheep", lammaste lugemine. Inglise heli- ja kudumikunstnik Felicity Ford lindistas inglise villatööstuse helisid. Annab meile kuulda, räägib, räägime. Villast, temast, loomest, elust. 

Läti kunstnikud Eva Vevere ja Laura Prikule teevad perfonksi

Muusika. Tiksumiseks, unelemiseks, ärkamiseks, tukkumiseks, tuba täitvad drone, ambient ja minimalistlikud kompositsioonid ja mida iganes veel süvenenud kuulamiseks. Helikeskkondi loovad 
Villem Jahu
Murmer
Oakwhistle
Ning mõned DJ-d
(Kui tahad omi tinistamisi kuuldavaks teha, anna teada). 

Päikesetõusul esinevad hullunud kevadised linnud. Siis kui me, tekid ümber, kakaotassidega rõdule istuma läheme.

____
Tulge ööseks meile. 
Öö lõppeb hommikuga. 
Elu on ometi elamiseks välja mõeldud.